• niedz.. lip 21st, 2024

W jaki sposób nadzorować przewóz towarów?

ByRedakcja

mar 5, 2022

Firmy logistyczne bardzo często korzystają obecnie systemów GPS, które mogą zlokalizować samochód ciężarowy.

Następnie dane tego typu przesyłane są za pomocą sieci bezprzewodowych do oprogramowania zainstalowanego w firmie przewozowej. Daje to z pewnością bardzo wiele informacji na temat położenia transportu, możliwych opóźnień, możemy także informować kierowcę o możliwych problemach występujących na drodze znając jego dokładną pozycję. Oczywiście pozwala to na zmniejszenie kosztów transportu, zmniejszenie zużycia paliwa.

W jaki sposób nadzorować przewóz towarów?

Lokalizacja samochodu ciężarowego za pomocą urządzeń GPS

Z pewnością tego rodzaju rozwiązania przydadzą się zwłaszcza w długich trasach, będziemy mogli poinformować kierowcę przykładowo o konieczności przyśpieszenia czy też zrobienia dłuższego postoju w momencie, kiedy jesteśmy umówieni na rozładowanie o określonej godzinie. Warto pamiętać iż firmy, które będą odbierały towary nie zawsze pracują przez całą dobę, zatem musimy trafić na godziny kiedy ciężarówka może zostać rozładowana. Zatem jeżeli dojedziemy w nocy, wówczas może okazać się, iż trzeba będzie czekać do dnia następnego, co może opóźnić powrót kierowcy.

Systemy stosowane w samochodach ciężarowych pozwalają także na kontrolę prędkości, zużycia paliwa, dzięki temu możemy przykładowo dowiedzieć się ile wynosi realny koszt przejazdu. Dodatkowo będziemy mogli także optymalizować trasę, wybierając trasy gwarantujące najniższe spalanie, dzięki czemu firma zaoszczędzi nieco na stałych wydatkach. Oczywiście będzie to system który otrzyma dane na temat stanu technicznego pojazdu, płynów, ciśnienia w oponach, dzięki czemu będzie można łatwiej reagować na ewentualne zagrożenia.

Oczywiście lokalizacja samochodu ciężarowego to bardzo duża pomoc w przypadku zarządzania dużą flotą pojazdów, w tym przypadku możemy łatwiej planować kolejne transporty. Daje to bardzo wiele korzyści, możemy zoptymalizować czas przejazdu, czas pracy kierowcy, zatem w ten sposób możemy zwiększyć liczbę przewożonych towarów.