• czw.. lut 29th, 2024

Chcesz wiedzieć więcej o złocie? Przeczytaj to

ByRedakcja

mar 25, 2021

Złoto jest towarem, który od wieków jest ceniony i pożądany jako niezawodna metoda zabezpieczania i określania bogactwa.

Ostatnie lata przyniosły eksplozję popularności złota wśród wszelkiego rodzaju inwestorów, chociaż ważne jest, aby zdobyć wystarczającą wiedzę na ten temat, zanim wskoczymy obiema nogami. Czytaj dalej, aby poznać kilka kluczowych wskazówek.Zachowaj ostrożność przy zakupie złota. Upewnij się, że kupujesz od renomowanego sprzedawcy. Możesz dowiedzieć się, komu możesz zaufać, przeszukując witrynę Better Business Bureau i inne podobne zasoby. Jeśli próbujesz kupić złoto w trybie online, zwróć szczególną uwagę na historię sprzedającego.Przed sprzedażą złota sprawdź aktualną cenę. Cały czas się zmienia. Zważ swoje złoto w karatach, aby uzyskać najlepszą ofertę. Nie sprzedawaj biżuterii, która jest warta więcej ze względu na producenta lub projektanta.Dowiedz się, jak działa ważenie złota przed pójściem do sklepu, aby sprzedać lub kupić złoto. Istnieje wiele nieznanych terminów, takich jak uncje trojańskie i ciężarki pensowe. To często może zmylić niedoświadczonych do myślenia, że ​​dostają lepszą ofertę niż w rzeczywistości. Nie pozwól, żeby to był ty.Zanim faktycznie kupisz złotą biżuterię, rozejrzyj się. Droższe sklepy jubilerskie obciążą cię za rękę i nogę. Jednak tę samą biżuterię można czasem znaleźć gdzie indziej za znacznie niższą cenę. Możesz nawet powiedzieć jubilerowi, że widziałeś kawałek taniej i możesz z nim negocjować.Upewnij się, że Twoje złoto zostanie wycenione przez wybranych dealerów metali szlachetnych, zanim zgodzisz się na wymianę złota na gotówkę. Cena za gram złota oferowana przez różnych dealerów metali szlachetnych może się znacznie różnić, więc opłaca się uzyskać ceny od wielu różnych dealerów przed zawarciem umowy.Spróbuj określić najlepszy rodzaj złota do kupienia. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszymi rodzajami złota do zdobycia są złote monety, sztabki lub GoldMoney. Określenie rodzaju, który chcesz, może pomóc Ci zobaczyć, ile pieniędzy możesz odłożyć na zakup, i dowiedzieć się, dlaczego kupujesz go na początek.Zanim sprzedasz swoje stare i zepsute złote przedmioty za gotówkę, odwiedź co najmniej 3 lub 4 kupujących. Dobry Biznes - Jak prowadzić dobry biznes online?

Chociaż ceny spot są standardem krajowym, większość sklepów tego nie przestrzega.

Sklepy, które nie znajdują się w pobliżu centrów handlowych, mogą mieć niższe koszty ogólne i są w stanie zapłacić więcej.Rozszyfrowując rzeczywistą cenę sprzedaży złota, powinieneś zrozumieć opłaty związane ze sprzedażą złota. Dealerzy zazwyczaj pobierają prowizję w wysokości od pięciu do sześciu procent za każdą sprzedaną uncję złota. Na przykład, jeśli sprzedajesz złoto o wartości 100,00 USD, krupier pobierze z wpływów 5,00 USD na prowizje.Wiedz, co naprawdę masz. Nawet jeśli coś wygląda podobnie do złota, może nie mieć tej samej wartości. Niektóre wyroby jubilerskie składają się z wielu różnych metali. To może znacznie obniżyć cenę. Talerz złota również nie jest zbyt cenny. Jeśli nie wiesz, co masz, zleć wycenę, zanim spróbujesz to sprzedać.Jeśli planujesz sprzedawać na targach, postępuj ostrożnie. Wiele wystaw reklamuje, że oferują najlepsze ceny, dwukrotnie wyższe niż lokalne sklepy jubilerskie, ale nie zawsze jest to prawdą. Te wystawy działają na zasadzie pilności i znikną po jednym dniu kupowania sztuk. Upewnij się, że wiesz, ile jest warte twoje złoto, zanim wejdziesz do niego.Nie ma wątpliwości, że kłopoty gospodarcze ostatnich lat spowodowały niesamowity wzrost zainteresowania kupnem i sprzedażą złota. Jednak bez dobrej podstawy wiedzy teren rynków złota może być dość zdradliwy. Mam nadzieję, że powyższy artykuł posłużył jako cenny zasób.