• pt.. kwi 12th, 2024

Często obawiamy się, iż walka z dłużnikami nie ma sensu

ByRedakcja

cze 11, 2023

Bardzo często wierzyciele uważają, iż prawo pozwala dłużnikom unikać spłaty ich zobowiązań, a nawet w pewnym stopniu im sprzyja, przez co oni nie mogą odzyskać swoich pieniędzy.

Niestety w dużej części jest to prawda, bowiem raczej nie należy się nastawiać na to, iż jeżeli ktoś dotychczas nie spłacił zobowiązań przy ustalaniu kolejnych terminów czy ugody, to zrobi to następnym razem. Nie nastawiajmy się również do skutecznego działania firm windykacyjnych, raczej coraz więcej osób przekonuje się o tym, iż współpraca z nimi to często strata naszego czasu. Oczywiście prowadzą one czynności windykacyjne, ale są one mocno ograniczone do tego, by wystawić monit czy przesłać korespondencję lub skontaktować się z samym dłużnikiem. W rzeczywistości kończy się to tym, iż prędzej czy później i tak pojawiamy się w kancelarii komorniczej, warto zadać sobie pytanie po co z takim ruchem tyle zwlekaliśmy. Przecież wyłącznie kancelaria komornicza, może się podjąć skutecznego zajęcia, ustalenia i zlicytowania majątku dłużnika, a tym samym pomóc wierzycielowi. Mało tego, zapewniają i gwarantują mu kompleksową ochronę jego interesów, zajmując się prowadzeniem danej sprawy od początku do samego końca, bez konieczności angażowania go bez zaistnienia takiej potrzeby. Zatem już takie argumenty, powinny nas nie tylko skłonić do skorzystania z usług kancelarii komorniczej, ale też ustrzec przed wprowadzającymi w błąd firmami windykacyjnymi, jakie tylko marnują nas czas oraz pieniądze.

Często obawiamy się, iż walka z dłużnikami nie ma sensu

Komornik może się zająć ochroną interesów poszczególnych wierzycieli

Komornik jak wspomniano powyżej, podejmie się wszystkich czynności oraz poszczególnych zadań, mających na celu zwłaszcza skupienie się na ochronie interesów jego potencjalnego klienta. W zrozumieniu funkcji oraz roli komornika, w egzekucji czy procesie windykacyjnym jaki on prowadzi, pozwoli nam strona www dobry komornik warszawa która oprócz cennych informacji, pomoże nam w znalezieniu kancelarii komorniczej. Korzystając z niej usług, mamy pewność, iż będziemy tutaj poważnie traktowani jako wierzyciel, który domaga się zwrotu należności, uwzględniając przy tym, aktualne regulacje oraz przepisy prawne.