• niedz.. cze 23rd, 2024

Co to jest kriolipoliza i gdzie można taki zbieg wykonać

ByRedakcja

sie 24, 2021

Kriolipoliza, nauka stojąca za zamrażaniem tłuszczu, jest procesem naukowym, a od wielu lat jest również najpopularniejszą niechirurgiczną metodą redukcji tkanki tłuszczowej w zabiegach wyszczuplających i modelujących sylwetkę.

Udowodniono naukowo, że zamrażanie tłuszczu zmniejsza nagromadzoną tkankę tłuszczową, która z czasem stała się odporna na dietę i ćwiczenia. Zabieg ten daje naturalne, długotrwałe rezultaty, a pacjenci mogą z kriolipolizy skorzystać w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.

Co to jest kriolipoliza i gdzie można taki zbieg wykonać

W jaki sposób działa kriolipoliza

Zamrażanie tłuszczu podczas zabiegu kriolipolizy rozwiązuje strefy problemowe dla osób z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Popularne obszary stosowania zabiegu to brzuch, uda, biodra, podwójny podbródek, ramiona i szyja. Wystawiając komórki tłuszczowe na działanie niskich temperatur można skutecznie zamrozić tłuszcz bez uszkadzania otaczających tkanek. Kriolipoliza jest możliwa, ponieważ komórki skóry składają się głównie z wody i mają znacznie niższą temperaturę zamarzania niż leżące pod nią komórki tłuszczowe.

Kriolipoliza jest nieinwazyjnym zabiegiem modelowania i wyszczuplania ciała o potwierdzonej skuteczności klinicznej. Ekspozycja na niskie temperatury powoduje obumieranie komórek tłuszczowych i ich naturalne usuwanie z organizmu. Podczas zabiegu kriolipolizy używa się urządzenia z głowicą, która izoluje złogi tłuszczu w obszarze zabiegowym i wystawia je na działanie niskich temperatur. Temperatura jest wystarczająco niska, aby zamrozić komórki tłuszczowe bez uszkadzania otaczającej skóry lub tkanki. Następnie komórki tłuszczowe będą usuwane z organizmu przez układ limfatyczny.

Zabieg taki jak kriolipoliza łódź daje naturalne, długotrwałe rezultaty, ponieważ po uszkodzeniu komórki tłuszczowe nie mogą się ponownie rozrastać. Kriolipoliza oferuje wszystkim pacjentom trwałą, bezpieczną i przede wszystkim naturalną redukcję tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza jest najskuteczniejsza w przypadku zlokalizowanych złogów tłuszczu u aktywnych, zdrowych osób dorosłych, które prowadzą zrównoważony tryb życia, zdrowo się odżywiając się i ćwicząc.