• sob.. maj 18th, 2024

Jak wybrać odpowiedni materiał wykończeniowy na podłogę?

ByRedakcja

maj 16, 2022

Jeśli budujesz nowy dom lub remontujesz swój obecny, musisz podjąć kilka ważnych decyzji, a jedną z nich jest materiał wykończeniowy podłogi.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz chciał zmieniać podłogi na inną przez wiele lat. Musisz taki materiał, który nie tylko będzie świetnie wyglądać, ale również będzie trwały, odporny na zabrudzenia i zarysowania. Podłoga z drewnianych desek to piękna i elegancka opcja podłogi, ale jest też dość droga, trudna w utrzymaniu i łatwa do uszkodzenia. Rozwiązaniem jest gresowa płytka imitująca drewno.

Jak wybrać odpowiedni materiał wykończeniowy na podłogę?

Płytki drewnopodobne na podłogi w łazience

Warto zatem wybrać płytki gresowe drewnopodobne, jeśli chcemy cieszyć się estetyką drewna, ale mieć podłogę trwałą, odporną na wilgoć i łatwą do utrzymania w czystości. W ten sposób możesz cieszyć się pięknem podłóg z drewna i wszechstronnością płytek gresowych. Płytka podłogowa drewnopodobna może nadać ton reszcie wystroju pomieszczenia. W sprzedaży znajdziemy wiele opcji kolorystycznych i rozmiarów płytek gresowych imitujących drewno, w postaci desek o różnych wymiarach, kafelków, mozaiki, jodełki, parkietu, heksagonów i wiele innych.

Możemy zatem stworzyć za pomocą płytek drewnopodobnych wymarzoną podłogę, która pasuje do projektu pomieszczenia. Płytki tego typu można położyć w każdym pomieszczeniu, również takim, które jest narażone na wilgoć, jak kuchnia, przedpokój, łazienka. Szczególnie pięknie będzie się prezentowała łazienka z płytkami drewnopodobnymi na podłodze i jasnymi, białymi lub kremowymi kafelkami na ścianach. Płytka gresowa to jedna z najtrwalszych opcji podłogowych, nie ścierają się i są odporne na uszkodzenia. Odpowiednio zainstalowane i pielęgnowane będą wyglądać jak nowe nawet po wielu latach użytkowania.

Jeśli szukasz wysokiej jakości płytek imitujących deskę drewnianą, zajrzyj na stronę https://e-plytki.eu/pl/c/SAGANO/7596. Koszt zakupu i montażu płytek gresowych drewnopodobnych będzie się różnić w zależności od producenta, jednak ten produkt jest tańszy w przeliczeniu na metr kwadratowy niż inne popularne opcje podłóg. Płytki o wyglądzie drewna mogą być wykonane z materiałów ceramicznych lub porcelanowych. Są dość uniwersalne, więc możesz ich używać również na ścianach.