• niedz.. gru 3rd, 2023

Najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Międzygórzu i okolicy

ByRedakcja

maj 24, 2022

Międzygórze to malownicza miejscowość u podnóża Śnieżnika, jest to najwyższy szczyt Sudetów.

Miasteczko jest wyjątkowe ze względu na swoją architekturę. Wiele budynków powstało tu na początku XX wieku, jest to architektura charakterystyczna dla górskich obszarów Niemiec oraz Austrii. Możemy wypoczywać aktywnie, z Międzygórza prowadzi wiele szlaków o różnej trudności, które możemy pokonywać pieszo w lecie, są one świetne na wycieczkę rowerową lub też znajdziemy świetne szlaki do biegów narciarskich w zimie.

Najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Międzygórzu i okolicy

Dlaczego warto odwiedzić Międzygórze?

W Międzygórzu znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, oprócz szlaków, którymi możemy dotrzeć przykładowo na masyw Śnieżnika, możemy zwiedzać piękną okolicę. Jest to miejsce, gdzie możemy obcować z dziką przyrodą, nieopodal znajduje się wodospad Wieliczki, jest to bardzo ciekawa atrakcja, znajduje się tutaj także punkt widokowy. Nieopodal znajduje się także Ogród Bajek, który z pewnością spodoba się najmłodszym. Znajdziemy tu także sanktuarium Marii Śnieżnej, schronisko, są to bardzo urokliwe miejsca, możemy dotrzeć tam czerwonym szlakiem z Międzygórza.

Jedną z atrakcji jest także zapora wodna, możemy zwiedzać ją także z góry, przygotowane są dla turystów szlaki oraz mosty. Międzygórze to miejsce, gdzie znajdziemy wiele hoteli, noclegów. W sezonie zimowym szlaki są przygotowane dla turystów, odśnieżone, dlatego warto skorzystać z możliwości uprawiania sportu. W lecie dużą popularnością cieszą się szlaki, które możemy pokonywać także rowerem, z pewnością może być to świetny pomysł na wypoczynek dla całej rodziny. Międzygórze to wiele starych zabudowań, na uwagę zasługuje pensjonat Słoneczna Willa, który powstał na początku XX wieku. Znajduje się na szlaku do Śnieżnika, jest to bardzo dobre miejsce, jeżeli poszukujemy bazy wypadowej w Międzygórzu.

Jest to bardzo dobrze zlokalizowany hotel międzygórze to miasteczko, gdzie turyści znajdą odpowiedni pokój, można także liczyć na bardzo dobrą kuchnię. Hotel Słoneczna Willa posiada 22 pokoje 2, 3 lub 4-osobowe w wysokim standardzie. W restauracji możemy spróbować wielu dań tradycyjnych, charakterystycznych dla Sudetów, możemy wybrać jajecznicę, zupę kwaśnicę na żeberkach i wędzonce.