• pt.. kwi 12th, 2024

Szkliwione płytki gresowe na taras

ByRedakcja

lip 15, 2021

Płytki gresowe to doskonały materiał podłogowy na tarasy, wynika to z bardzo dobrych właściwości technicznych jak również posiada on bardzo ciekawe walory estetyczne.

Oczywiście na tarasie sprawdzą się najlepiej płytki gresowe, grube nie możemy w tym przypadku zastosować zwykłych płytek ceramicznych jakie układamy w naszych łazienkach. Wynika to oczywiście z metody produkcji, płytki gresowe charakteryzują się dużo większą wytrzymałością.

Szkliwione płytki gresowe na taras

Jakie właściwości posiada gres?

Są to płytki o niskim współczynniku chłonności, jest to jeden z powodów ich niezwykłej odporności na wysokie temperatury, zachowują te same wymiary niezależnie od temperatury, jak wiadomo może ona się wahać przykładowo od minus 30 do plus 30 stopni Celsjusza. Oczywiście jest to materiał odporny na ścieranie, dodatkowo jest to płytka odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz promienie UV. Możemy zastosować je wszędzie może być to taras czy też balkon z pewnością dzięki niej wykonamy estetyczne podłoże.

Naturalnie możemy wykorzystać płytki ceramiczne, wykonane z materiału antypoślizgowego które nie będą wymagały zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, z pewnością będzie to materiał odporny na działanie czasu. Oczywiście trwałość jest czynnikiem decydującym, należy zwrócić uwagę na właściwości antypoślizgowe. W przypadku tarasów możemy mieć do czynienia z wilgotną powierzchnią, mogą być to opady deszczu czy też śniegu który będzie zbierał się na tarasie, czy też naszym balkonie. Oczywiście jest to materiał niepalny, łatwo może imitować inne materiały takie jak przykładowo drewno.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli przykładowo może być sandwood brown cersanit, jest to bardzo dobra płytka, wysokiej jakości, dzięki grubości 2 cm z pewnością będzie to rozwiązanie które jest bardzo trwałe. Warto zwrócić uwagę iż tej grubości płytki bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku schodów gdzie cieńsze płytki mogłyby zostać ułamane pod ciężarem.