• czw.. lut 29th, 2024

Rzeczy do rozważenia przy zakupie domu

ByRedakcja

paź 18, 2019

Więc chcesz kupić dom? Są szanse, że nie jesteś pewien, od czego zacząć, a nawet możesz być bardzo przytłoczony możliwościami i wyborami.

Ten artykuł pozwoli Ci uspokoić umysł i pomoże Ci przebrnąć przez wszystkie dostępne informacje, udzielając dobrych, solidnych porad dotyczących kupowania domu.Kupując dom, uzyskaj wstępną zgodę. Nie myśl, że wstępna kwalifikacja oznacza to samo, co wstępne zatwierdzenie. Jeśli zostałeś wstępnie zatwierdzony, oznacza to, że pożyczkodawca zapoznał się z Twoją historią kredytową i informacjami finansowymi i jest gotów zaoferować Ci pożyczkę. Poinformują Cię dokładnie, na co możesz sobie pozwolić i ile są gotowi Ci pożyczyć. Wstępna kwalifikacja oznacza po prostu, że masz kwalifikacje do przejścia przez proces wstępnego zatwierdzenia.Nie spiesz się z zakupem, jeśli kupujesz dom. Bez względu na to, jak bardzo jesteś podekscytowany tym domem, bez względu na to, ile jesteś w stanie zapłacić bez względu na to, za co sprzedają – musisz zrobić krok wstecz i zastanowić się, czy ten zakup jest mądry. Poświęć co najmniej 24 godziny przed złożeniem oferty dotyczącej domu, a będziesz mógł lepiej przemyśleć swoje wybory.Jeśli masz basen lub inną funkcję wodną na swojej posesji, może być wymagane założenie ogrodzenia ochronnego. Ogrodzenie zabezpieczające ochroni małe dzieci, które w przeciwnym razie mogłyby znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji lub wpaść do wody.Przy obliczaniu miesięcznych kosztów i tego, ile możesz zapłacić, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę składki i opłaty stowarzyszenia właścicieli domów. Zwykle mające zastosowanie do jednostek condo, koszty HOA są również czynnikiem w niektórych jednorodzinnych inwestycjach. Rzeczy do rozważenia przy zakupie domu

Pamiętaj, aby dowiedzieć się, jakie są obecne składki i czy w najbliższej przyszłości będą jakieś specjalne oceny.Zadawaj wiele pytań, gdy odpowiadasz na ogłoszenie dotyczące domu lub nieruchomości.

Reklamodawcy mogą wyrażać różne rzeczy w sposób, który może sprawić, że jedno myślisz, a drugie jest prawdziwe. Twoim zadaniem jest wyjaśnienie wszystkiego, co czytasz, aby upewnić się, że nie skończysz z umową, której nie chciałeś.Kiedy jesteś na rynku, aby kupić dom, nie patrz najpierw na domy, które są na szczycie twojego przedziału cenowego. Lepiej przyjrzeć się jednemu z dolnego przedziału cenowego. Powodem tego jest to, że jeśli najpierw zobaczysz ten droższy, zawsze porównasz z nim inne domy.Sprawdź swoją zdolność kredytową przed zakupem domu. Pożyczkodawcy wykorzystają Twoją ocenę kredytową, aby ustalić, czy udzielić Ci kredytu hipotecznego, czy nie i ile Ci dać, jeśli to zrobią. Pożyczkobiorcy z wynikiem od 720 do 740 z pewnością otrzymają najlepsze dostępne stawki.Jeśli dom, który rozważasz zakup, został dodany, sprawdź, czy spełnia wszystkie wymagania kodeksu i czy uzyskano odpowiednie pozwolenia, aby go zbudować. Może to pojawić się podczas procesu kredytowania i prawie uniemożliwić lub utrudnić sfinalizowanie finansowania.Teraz, gdy masz już pewne wskazówki dotyczące tego, o czym powinieneś myśleć, robić i czego unikać przy zakupie nowego domu, możesz rozpocząć proces z głową prosto i jasnym celem. Teraz, gdy masz niezbędną wiedzę, jesteś gotowy do rozpoczęcia procesu zakupu domu.