• sob.. maj 28th, 2022

Portal handlowy

Sprzedajesz produkty lub usługi? Możemy o nich napisać!

Wskazówki i porady, aby zapobiec katastrofie podczas biwakowania

ByRedakcja

maj 25, 2021

Kiedy biwakujesz na łonie natury, nie ma nowoczesnych urządzeń, takich jak kuchenka, grzejnik czy klimatyzator.

Dlatego musisz się upewnić, że dokładnie zaplanujesz swoją podróż, aby być przygotowanym. Jeśli chcesz mieć wspaniałe wrażenia, czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki i porady.Jeśli biwakujesz na publicznym kempingu, pamiętaj o spakowaniu butów pod prysznic dla wszystkich uczestników imprezy. Nie tylko ochronią twoje stopy przed bakteriami na podłodze prysznica, ale świetnie nadają się na nocne bieganie w krzaki, kiedy musisz skorzystać z toalety. Mogą to być stare klapki, Crocs, a nawet slip-ony.Miej oko na pogodę. Deszcz lub inne warunki mogą wpłynąć na czas podróży i wrażenia na kempingu. Upewnij się, że masz sprzęt odpowiedni do warunków pogodowych, z którymi możesz się zmierzyć. W razie potrzeby dostosuj czas odlotu, aby uniknąć większości złej pogody, jeśli to możliwe.Sprawdź czynności, w które możesz się zaangażować, zanim dotrzesz do celu. Umożliwi to sprawdzenie wszelkich ofert, które mogą być oferowane. Pomoże Ci to również lepiej przygotować się, gdy faktycznie dotrzesz do celu. Możesz znaleźć szlaki, które mogą być odpowiednie dla wszystkich członków Twojej rodziny lub restauracji, które Ci się spodobają.Kiedy pakujesz swoje pole namiotowe, aby wrócić do domu, zostaw kilka pni i trochę podpałki dla następnej grupy biwakowej, która się pojawi. Jeśli kiedykolwiek byłeś na swojej stronie po zmroku, wiesz, jak trudno jest znaleźć drewno na opał! To bardzo fajny gest „wypłać dalej”, który prawdopodobnie pomoże bardziej, niż możesz sobie wyobrazić.Podczas gdy ognisko emituje wystarczająco dużo światła w ogólnym obszarze wokół niego, chcesz mieć pewność, że zabierzesz ze sobą latarkę, jeśli planujesz wyjść poza blask ogniska. Jest to zdecydowany środek ostrożności, którego nie chcesz ignorować. W nocy w lesie może być całkiem ciemno.Upewnij się, że unikasz jadowitych roślin. Wskazówki i porady, aby zapobiec katastrofie podczas biwakowania

Dobrym sposobem na zrobienie tego jest zatrzymanie się na posterunku strażników i spytanie, jakie trujące rośliny znajdują się w okolicy, abyś mógł je zidentyfikować, jeśli zetkniesz się z nimi na szlaku.

Nigdy nie jedz niczego podczas wędrówki po szlaku, jeśli nie wiesz, że jest jadalne.Z biwakiem przychodzi ognisko. Upewnij się, że ognisko znajduje się na otwartej przestrzeni i wystarczająco daleko od zarośli lub drzew, aby nie ryzykować, że zabłąkana iskra zapali je. Otaczaj ogień kamieniami, aby utrzymać go w ryzach. Co najważniejsze, nigdy nie zostawiaj żadnego ogniska bez opieki. Jeśli z jakiegoś powodu musisz wyjść, upewnij się, że ognisko jest całkowicie zgaszone.Planując wyprawę na kemping, nie zapomnij spakować kremu przeciwsłonecznego. To, że nie jesteś na plaży, nie oznacza, że ??nie potrzebujesz ochrony przed palącymi promieniami słońca. Sportowy filtr przeciwsłoneczny może być dobrym wyborem, jeśli podczas podróży będziesz wykonywać intensywne ćwiczenia fizyczne.Upewnij się, że twoje ognisko całkowicie wygasło, zanim opuścisz kemping. Twoim oczom może się wydawać, że ogień się skończył, ale wymieszaj popiół kijem i możesz znaleźć płonące żar. Wlej wystarczającą ilość wody i mieszaj, aż w palenisku zniknie żar.Kiedy wybierasz się na kemping, nie masz dostępu do wielu nowoczesnych udogodnień. Wiele osób to lubi, ale innym jest to trudne. Wyjazd na kemping powinien być zarówno zabawny, jak i relaksujący, więc dobrze zaplanuj swoją podróż i wypełnij ją zabawnymi zajęciami. Kontynuuj korzystanie z tego artykułu, aby uzyskać kilka pomysłów.