• pt.. wrz 29th, 2023

Zabezpiecz balkon siatką, ponieważ twój kot może z niego zeskoczyć

ByRedakcja

wrz 21, 2021

Mieszkania w większości obszarów miejskich są małe i stale szukamy sposobów na maksymalizację swojej przestrzeni życiowej.

Jeśli masz w domu najlepszego przyjaciela w postaci kota, dodatkowa przestrzeń staje się jeszcze ważniejsza. Koty tak samo jak ludzie kochają świeże powietrze i słońce. Odpowiednio zabezpieczony balkon pozwoli twojemu kotu wyjść na zewnątrz bez obawy, że spadnie z krawędzi czy ucieknie. Do tego doda im więcej przestrzeni do zabawy i pozwoli im podziwiać bezpiecznie okolicę i inne zwierzęta.

Zabezpiecz balkon siatką, ponieważ twój kot może z niego zeskoczyć

Dlaczego warto zamontować na balkonie siatki dla kotów

Koty uwielbiają wypoczywać na słońcu, obserwować naturę, ptaki i inne zwierzęta. Z pewnością przebywanie na zabezpieczonym siatką balkonie zapewnia kotom codziennie wiele godzin rozrywki i stymulacji. Zapewnienie kotu swobody przebywania na balkonie przy jednoczesnym zapewnieniu mu ochrony jest bardzo ważne. Sprawi, że poczujesz się spokojnie, widząc, jak domowy pupil bawi się na zewnątrz, ale nie mogą spaść czy uciec. Wbrew pozorom koty nie przeżyją upadku z dużej wysokości, mogą również uciec i się zagubić, dlatego zadbaj o bezpieczeństwo swojego ulubieńca i zabezpiecz balkon za pomocą siatki dla kota.

Istnieją dwa podstawowe sposoby na zabezpieczenie balkonu przed kotami. Pierwszym z nich jest użycie gęstej siatki lub ekranu, aby zapobiec skakaniu kota lub spadnięciu z balkonu. Jeśli dolna połowa balkonu nie jest solidną ścianą, również będziesz musiał owinąć balustradę siatką. Świeże powietrze bez problemów dostaje się do środka mieszkania i nie blokuje dużo światła. Drugą techniką zabezpieczania kotów na balkonach jest użycie siatki o większych oczkach.

Ekran zabezpieczający lub siatki dla kotów balkon muszą być mocne. Muszą być również zabezpieczone przed promieniowaniem UV i odporne na warunki atmosferyczne. Słońce szybko niszczy materiały i to tylko kwestia czasu, zanim twój kot rozerwie słabą osłonę i wydostanie się na zewnątrz. Siatka musi być trwała i być w stanie wytrzymać wspinaczkę i drapanie kota. Musi to być również zabezpieczenie lekkie i proste w obsłudze. Znajdź siatkę, która nie jest zbyt widoczna lub gruba. W przeciwnym razie zablokujesz widok na zewnątrz zarówno sobie, jak i swojemu kotu.