• niedz.. lip 21st, 2024

Dobre rady ogrodnicze dotyczące prawidłowego ogrodnictwa ekologicznego

ByRedakcja

maj 25, 2020

Ogrodnictwo może być trudnym pomysłem do zrozumienia.

Niektórzy ludzie mogą nie wierzyć, że da się zamienić betonową lub żwirową łatę w zielony, wypielęgnowany trawnik lub kwiecistą kolekcję róż i lwiej paszczy, ale jest to możliwe. Ciężka praca, łopata i odpowiednia wiedza to wszystkie niezbędne narzędzia do doskonałego ogrodnictwa. Prawdziwie udane ogrody to te, które są najlepiej przemyślane przez rozważnych architektów krajobrazu.Poczekaj na odpowiedni moment, jeśli planujesz podzielić roślinę. Zostaw około dwóch lat na wzrost i podziel go pod koniec sezonu, kiedy wygląda najlepiej. Jeśli twoja roślina wykazuje oznaki chorób lub ma obszary z mniejszą liczbą liści i kwiatów niż inne, jest już za późno.Użyj kamieni jako znaczników roślin, jeśli chcesz zachować naturalnie wyglądający motyw. Możesz pisać permanentnym magicznym markerem po płaskiej stronie kamieni i otaczać nimi swoją roślinę. W ten sposób będziesz w stanie stwierdzić, jakie masz rośliny, bez brzydkiego białego znaku.Użyj sanitarnego kosza na pranie do zbierania owoców i warzyw. Są wielokrotnego użytku i mają już otwory, dzięki czemu możesz spłukać brud i zanieczyszczenia z plonów. Działa jak sitko i zastępuje kosze na drewno. Oszczędzaj pieniądze i jednocześnie bądź zielony.Uprawiaj rośliny, które mają dla Ciebie wysoką wartość. Sadzenie atrakcyjnych kwiatów może być wspaniałe. Jednak sadzenie owoców i warzyw, które spożywasz regularnie, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i pozwoli zdrowiej się odżywiać. Dobre rady ogrodnicze dotyczące prawidłowego ogrodnictwa ekologicznego

Może to być wszystko, od pomidorów i marchewki do sałatek po zioła do przypraw.Aby matowa roślina wyglądała na bardziej zieloną, zakop główki zapałek w pobliżu podstawy rośliny.

Głównym powodem, dla którego roślina wygląda na matową lub wyblakłą, jest niedobór siarki. Umieszczenie główek zapałek w glebie wokół rośliny pozwoli glebie wchłonąć siarkę i odprowadzić ją z powrotem do rośliny.Zainstaluj system zraszania do podlewania ogrodu. Znalezienie czasu na codzienne podlewanie roślin może być trudne, szczególnie jeśli pracujesz poza domem. Właściwe nawodnienie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego ogrodu, dlatego zainstalowanie prostego systemu zraszania może zaoszczędzić czas i energię.Aby pozbyć się jednocześnie chwastów i domowych śmieci, użyj rozdrobnionej poczty jako nawozu. Weź podarte kawałki poczty, zmocz je i połóż w swoim ogrodzie. Zapobiegnie to wzrostowi chwastów w miejscach, w których zostaną ułożone, a także pomoże twoim roślinom w walce z chorobami.Aby trzymać koty, węże i inne stworzenia z dala od ogrodu, używaj kulek na mole. Kulki na mole mogą nie pachnieć nam przyjemnie, ale większość zwierząt pachnie jeszcze gorzej i łatwo je odstraszą. Po prostu rozrzuć kilka kulek na mole na obrzeżach ogrodu. Kulki na mole można bardzo tanio kupić w drogeriach i sklepach dolarowych.Porzuć masowe nasadzenia, aby uczynić swój ogród kwiatowy bardziej osobistym. Masowe nasadzenia w każdym kwietniku mają tendencję do tego, by krajobraz wyglądał jak hotel lub biurowiec. Rośliny graniczne i kieszenie podobnych roślin dadzą ten sam efekt masowego sadzenia, ale nie będą bezosobowe.Ogrodnictwo to bardziej wysiłek niż cokolwiek innego. Zaangażowanie w ogród ze strony jego opiekuna pomoże mu rozkwitnąć w pełni. Właściwym sposobem na uprawę ogrodu jest nauczenie się właściwego sposobu dbania o niego. Utrzymanie ogrodu jest łatwiejsze niż myślisz.