• niedz.. cze 23rd, 2024

Zasady zdrowego żywienia

ByRedakcja

wrz 18, 2021

Odchudzanie nie zawsze jest łatwym zadaniem, warto pamiętać iż w tym przypadku powinniśmy zmienić niektóre nasze przyzwyczajenia żywieniowe, dlatego też powinniśmy zmieniać naszą dietę stopniowo, przyzwyczajać się do nowych produktów spożywczych które będziemy spożywali na co dzień.

Oczywiście posiłki zbilansowane będą posiadały odpowiednią ilość kalorii. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszyć ilość spożywanego na co dzień jedzenia, to będzie prowadziło do utraty wagi.

Zasady zdrowego żywienia

Jak bilansować naszą dietę?

Oczywiście powinniśmy w naszej diecie przewidywać spożycie warzyw i owoców ale możemy także wykorzystać mleko jak również inne produkty mleczne, w tym przypadku możemy zakupić obecnie produkty niskotłuszczowe. Dzięki temu nasze organizm pozyska cenne białka oraz wapń, możemy także do naszego menu wprowadzić ryby, będą dostarczały on cennych kwasów tłuszczowych. Oczywiście możemy także wykorzystać chudą wędlinę, w tym przypadku pamiętajmy iż lepiej sprawdź gdzie się mięso białe niż mięso czerwone.

Warto zwrócić uwagę na tłuszcz, możemy pozyskiwać go z oleju, orzechów, nasion czy też ryb które będą dostarczały do naszego organizmu niezbędnych kwasów omega-3, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych. Oczywiście będą to także kwasy omega-6, pochodzące przykładowo z oleju słonecznikowego. Warto jednak pamiętać iż ich spożywanie powinno być regulowane powinniśmy sprawdzać ilość spożywanych na co dzień tłuszczów przykładowo z masła czy margaryny. Powinniśmy zredukować tłuszcze nasycone z produktów zwierzęcych takich jak przykładowo masło czy też tłuszcze uwodornione, oczywiście powinniśmy także pamiętać iż tłuszcz umożliwia wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach takich jak A, E, D, K.

Oczywiście wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę w jaki sposób można przygotować odpowiednią dietę, dlatego też warto udać się do specjalisty, w wielu miastach przyjmuje dietetyk czy dietetyczka poznań jest miastem gdzie będziemy liczyć na profesjonalne porady jeżeli chodzi o odżywianie.