• wt.. mar 21st, 2023

Ile kosmetyków posiada przeciętna Polka?

ByRedakcja

gru 28, 2022

Sklepy internetowe, które oferują kosmetyki, cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Duży wpływ na to miała pandemia, podczas której zwiększyło się zainteresowanie zakupami online. Polki często kupują kosmetyki w drogeriach internetowych, jak również w drogeriach stacjonarnych. Mogą wybrać produkty różnych marek, różne rodzaje kosmetyków, dużym zainteresowaniem cieszą się produkty wysokiej jakości, które oferują znane marki.

Ile kosmetyków posiada przeciętna Polka?

Wybory zakupowe Polek

Z badań wynika że Polki cztery razy częściej wybierają zakupy w drogeriach niż w supermarketach, rośnie stale udział sprzedaży internetowej. Większość Polek wybierając kosmetyki decyduje się na produkty wysokiej jakości, następnie o zakupie może zadecydować promocja, korzystna cenowo oferta. Kobiety kupują kosmetyki w momencie kiedy posiadane już zaczynają się kończyć, część dokonuje zakupów na zapas. Obecnie można nabyć różnego rodzaju kosmetyki, do twarzy, skóry, kosmetyki służące do makijażu. Polki posiadają najczęściej ponad 20 różnych kosmetyków, mają dostęp do uznanych światowych marek.

Przeciętna Polka wydaje na kosmetyki ponad 1000 zł w ciągu roku, posiada kilkadziesiąt kosmetyków, jednak regularnie korzysta z około dziesięciu. Często decydują o zakupach na zapas podczas promocji, mogą obecnie skorzystać się z ciekawych promocji zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Kobiety zwracają uwagę na składniki, często poszukują składników naturalnych, kosmetyków ekologicznych. Należy zwracać uwagę także na rodzaj skóry, na której będą one używane, niekiedy warto skontaktować się z dermatologiem, sprawdzić czy kosmetyki nie uczulają.

Zakup kosmetyków online może być dobrym pomysłem, często ceny są dużo korzystniejsze niż w popularnych drogeriach stacjonarnych. Z zakupów internetowych korzystają także sklepy, które zaopatrują się w hurtowaniach kosmetycznych, przykładowo na stronie https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/kosmetyki. Hurtownia kosmetyków to wybór wielu różnych marek, dzięki czemu sklep może łatwo zaopatrzyć się w najbardziej popularne kosmetyki kupowane przez Polki.