• wt.. mar 21st, 2023

Jak kupić drukarkę etykiet?

ByRedakcja

maj 23, 2022

W handlu wykorzystuje się różnego rodzaju drukarki do etykiet które służą do oznaczania towaru.

Możemy na etykiecie umieścić nazwę towaru, jego cenę, właściwości przykładowo może być to waga. Oczywiście wykorzystuje się także kody kreskowe odpowiednie dla każdego towaru, dzięki czemu możemy za pomocą czytnika łatwo zarządzać towarem w magazynie. Mogą być to drukarki przenośne, jak również biurkowe, mogą być do drukarki przemysłowe które będą służyły do druku dużej ilości etykiet.

Jak działają drukarki do etykiet?

Rodzaj drukarki wybieramy w zależności od potrzeb oraz zastosowania. Jeżeli potrzebujemy dużej ilości etykiet które umieszczamy na towarze, wówczas warto wybrać przemysłową drukarkę o dużej wydajności. Drukarka przenośna dobrze sprawdzi się w magazynie, przykładowo jeżeli chcemy ewidencjonować towar wówczas drukarka którą możemy zabrać do magazynu będzie bardzo wygodna i ułatwi pracę. W zależności od modelu możemy uzyskać różną rozdzielczość, niekiedy etykiety nie muszą posiadać dużej rozdzielczości, wystarczy że czytelny będzie kod kreskowy. Obecnie drukarki zapewniają komunikację przewodową, można wykorzystać łącze internetowe lub też USB. Dodatkowo nowoczesne drukarki korzystają także z sieci bezprzewodowych Wi-Fi oraz Bluetooth.

Drukarki etykiet posiadają także często czytnik, mogą połączyć się z serwerem w firmie, dzięki czemu możemy prowadzić także ewidencję towaru, ewidencje na podstawie wydrukowanych etykiet. Duże drukarki przemysłowe mogą być wyposażone także w dodatkowy ekran dotykowy który ułatwi wybór rodzaju etykiety jaką chcę by wydrukować, są to drukarki termiczne które mogą drukować etykiety samoprzylepne. Drukarki etykiet produkowane są z trwałych materiałów, niekiedy drukarka musi pracować w niesprzyjających warunkach, dlatego wykorzystanie wysokiej jakości tworzyw wpłynie pozytywnie na trwałość.

Drukarki do etykiet i oprogramowanie

Drukarki etykiet możemy połączyć z dedykowanym oprogramowaniem które ułatwia integrację oraz zarządzanie. Wiele drukarek różnego typu możemy zakupić na stronie https://bcmarket.pl/33-drukarki-do-etykiet. Oferują one możliwość druku etykiet o różnej szerokości, mogą być to urządzenia przenośne, łatwość obsługi oraz komunikacja bezprzewodowa sprawia iż obsługa drukarek tego rodzaju jest obecnie bardzo łatwa.