• pt.. kwi 12th, 2024

Jaką wartość marketingową mają flagi eventowe?

ByRedakcja

maj 11, 2022

Inwestując w różnego rodzaju gadżety reklamowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich oryginalność. Aktualnie konsumenci szczególną uwagę zwracają na to, co jest im proponowane, a tradycyjne środki promocji nie wzbudzają już ich zbyt dużego zainteresowania. Warto wobec tego promować markę z wykorzystaniem wyrobów takich jak flagi reklamowe, ponieważ ich wartość marketingowa przyczyni się do zauważenia danej firmy i wypromowania jej produktów lub usług. Ma to znaczenie zarówno wśród firm już działających na rynku, jak i tych, które dopiero się na nim pojawiły.

Przyciągnięcie uwagi odbiorców

Maszty reklamowe przede wszystkim przyciągają uwagę osób, które je zauważą. Znaczenie mają oczywiście również dopasowana kolorystyka, kształt takiego windera oraz jego wysokość. Dlatego przed złożeniem zamówienia na https://sklep.grupaluxpol.pl/kategoria-produktu/systemy-eventowe/flagi-reklamowe/ należy dokładnie zastanowić się, do czego  flagi eventowe mają służyć i co dokładnie ma zostać na nich umieszczone.

Tego typu flagi stają się idealnym łącznikiem pomiędzy marką a odbiorcami, a więc potencjalnymi klientami. Szczególnie gdy będą na nich zamieszczone grafiki pozwalające wyróżnić konkretną firmę na tle otoczenia. Dzięki temu, że windery można zastosować w wielu miejscach oraz w różnych sytuacjach, możliwości ich ekspozycji są nieograniczone. Takie narzędzia marketingowe mają spory potencjał, zarówno gdy stosowane są w ramach reklamy indoorowej, jak i outdoorowej. Flagi wizerunkowe są bardziej wyraziste i częściej zauważalne niż tradycyjne bannery, ulotki, czy billboardy.

Żagle reklamowe rozpięte na specjalnych masztach można rozstawić w każdym miejscu. Ich budowa sprawia, że wydrukowane na materiale logo lub hasło firmy  będzie poruszać się pod wpływem wiatru, co przyciągnie uwagę  grupy docelowej. Ten element ruchu wyraźnie wpływa na wartość marketingową flag reklamowych. Nie bez znaczenia pozostaje to, że żagle można umieścić na każdym typie podłoża, w zależności od tego, jaką dobierze się dla nich podstawę. Nie ma wobec tego żadnych ograniczeń w trakcie przeprowadzanej akcji promocyjnej. Montaż również jest prosty i można go przeprowadzić samodzielnie.

Flagi reklamowe typu łezka

Grupa Luxpol oferuje flagi eventowe, które swoim kształtem przypominają łezkę. Szczyt masztu ma w nich kształt półokręgu. Materiał jest na równo ścięty, od końca masztu aż do jego boku i ma postać kropli albo łezki. Sztywno naciągnięta tkanina trochę mniej łopocze na wietrze niż materiał standardowy i dzięki temu prezentuje się estetyczniej i przekazy reklamowe są lepiej widoczne dla przechodniów, nawet wtedy, gdy warunki pogodowe są trudne. Takie flagi będą też widoczne z większej odległości, szczególnie gdy ich rozmiar będzie większy.

Flagi reklamowe sprawdzają się w promowaniu konkretnego przedsiębiorstwa, jak i konkretnych produktów lub usług. Ruch poruszanego przez wiatr masztu jest atrakcyjniejszy w odbiorze niż to, co umieszczone jest na przykład na plakacie albo na bannerze reklamowym. Dlatego przekaz marketingowy z wykorzystaniem winderów jest też skuteczniejszy.