• niedz.. cze 23rd, 2024

Pojazdy elektryczne ułatwiające poruszanie w miastach

ByRedakcja

lis 28, 2021

Obecnie na chodnikach coraz częściej możemy zauważyć osoby, które poruszają się na hulajnogach elektrycznych, z pewnością może być to bardzo ciekawa alternatywa dla roweru.

Oczywiście w dużych miastach znajdziemy także wypożyczalnie, będziemy mogli wypożyczyć hulajnogę w dowolnym miejscu, po czym odstawić ją przy innym stanowisku. Naturalnie jest to pojazd dwukołowy, który najczęściej kojarzy nam się z dziećmi, jednak obecnie dzięki napędowi elektrycznemu pozwala także łatwo poruszać się osobom dorosłym. Obecnie hulajnogi spotkamy w miastach na całym świecie, będą to wypożyczalnie firm takich jak Bird, Lime, Dott, Hive, Citybee, Bolt.

Pojazdy elektryczne ułatwiające poruszanie w miastach

Dlaczego chętnie wybieramy hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi tego typu najczęściej poruszają się z prędkością 25 km na godzinę, posiadają one zasięg ponad 30 km przy pełnym naładowaniu. Z pewnością hulajnoga pozwala na szybkie poruszanie się w warunkach miejskich, możemy także łatwo je składać i przenosić, dlatego coraz częściej korzystamy z nich na co dzień. Oczywiście możemy znaleźć wypożyczalnie, często możemy wypożyczać hulajnogę za pomocą aplikacji, która zarządza naszym kontem, na które przelewamy pewne środki, a następnie wykorzystujemy podczas przejazdów. Z pewnością jest to bardzo wygodne, obecnie wypożyczenie hulajnogi to koszt około 50 groszy za minutę.

Praktycznie koszt zakupu podstawowej hulajnogi elektrycznej waha się w cenie roweru, jednak w tym przypadku nie musimy pedałować. Hulajnogę napędza silnik elektryczny, dzięki czemu możemy uzyskiwać odpowiednie prędkości, szybko dotrzeć na miejsce. Za regulację odpowiada manetka umieszczona przy kierownicy, podobnie jak za hamowanie. Naturalnie obecnie możemy spotkać także deskorolki elektryczne, które przypominają tradycyjne deski, jednak posiadają swój własny napęd. Dodatkowo bardzo ciekawym rozwiązaniem może być także hoower, jest to obecnie coraz popularniejszy środek transportu w dużych miastach. Oczywiście możemy znaleźć różne modele i odmiany hulajnogi, przykładowo z siodełkiem.

Kiedy chcemy zakupić tego rodzaju pojazd, z pewnością warto zwrócić uwagę na zasięg, wagę oraz rozmiar. Obecnie pojazdy elektryczne dla dorosłych stają się coraz bardziej popularne. Ich mały wymiary pozwala poruszać nam się po chodnikach, dzięki czemu zwłaszcza w większych miastach będzie to bardzo ciekawa alternatywa dla komunikacji miejskiej.