• czw.. lut 29th, 2024

Rzuć okiem na te wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa!

ByRedakcja

maj 24, 2020

Chociaż ogrodnictwo ekologiczne jest zwykle niezwykle przyjemne i relaksujące, może również powodować poważne problemy, jeśli nie wiesz dokładnie, co robisz.

Dzięki tym wskazówkom powinieneś stać się odnoszącym sukcesy ekologicznym ogrodnikiem.Użyj roślin towarzyszących. Sadzenie towarzyszące to łączenie w pary roślin w twoim ogrodzie warzywnym, takie jak sadzenie kapusty z pomidorami. Sadzenie towarzyszące pomaga zmniejszyć problemy ze szkodnikami owadzimi, ponieważ przyciąga naturalne zwierzęta kontrolujące szkodniki. Sadzenie towarzyszące to także lepsze wykorzystanie przestrzeni w Twoim ogrodzie, ponieważ w zasadzie masz dwie rośliny na tej samej działce.Nawozić glebę kompostem organicznym. Ogrodnicy ekologiczni mają tendencję do nawożenia gleby dwa razy w ciągu jednego sezonu: raz przed sadzeniem, a następnie ponownie w środku cyklu wzrostu. Najlepszym nawozem jest kompost organiczny, ponieważ uwalnia składniki odżywcze powoli, w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które uwalniają składniki odżywcze za jednym razem, a następnie tracą swoje działanie.Zachęcaj pszczoły, osy, biedronki i inne pożyteczne owady. Te owady są niezbędne w ekologicznym ogrodzie. Pszczoły są najskuteczniejszymi zapylaczami przyrody, a osy i biedronki polują na niszczycielskie owady w ogrodzie. Biedronki są szczególnie skuteczne w oczyszczaniu roślin z mszyc. Aby przyciągnąć te pożyteczne owady, posadź zioła i kwiaty towarzyszące na obrzeżach ogrodu warzywnego.Zwalczanie chwastów w Twoim ekologicznym ogrodzie będzie trudniejsze niż w konwencjonalnym ogrodzie, ponieważ nie możesz używać chemicznych herbicydów. Jednym z najlepszych sposobów zwalczania chwastów bez użycia środków chemicznych jest tworzenie okrywy gruntowej za pomocą ściółki. Rzuć okiem na te wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa!

Zachowaj ścinki drzew i ścinki trawy z innych miejsc w ogrodzie i rozłóż je wokół roślin na głębokość około 3 cali.

To powinno wystarczyć, aby chwasty nie mogły kiełkować i rosnąć.Kompostowanie to świetny sposób na zasilenie ogrodu. Możesz dodać prawie wszystko, na przykład ścinki trawy, rozdrobniony papier, fusy po kawie i wiele więcej. Zasadniczo możesz użyć wszystkiego, co kiedyś żyło (ale staraj się unikać produktów zwierzęcych). Kupując robaki i przechowując kompost w ciepłym, nasłonecznionym miejscu, szybko zamieni się on w ciemną i żyzną glebę.Jeśli zaczynasz ekologiczny ogród, upewnij się, że przesadzasz sadzonki do większych pojemników z mieszanką kompostową, gdy tylko sadzonki zaczną tłoczyć się nawzajem w swoich oryginalnych pojemnikach. Jeśli tego nie zrobisz, twoje nasiona w końcu uduszą się i umrą.Naturalnym, choć nieco żmudnym sposobem na powstrzymanie szkodników i grzybów przed zniszczeniem ekologicznych upraw owoców jest używanie plastikowych torebek na suwak. Gdy owoce na gałązkach są jeszcze młode, umieść je w dużych torebkach na suwak, zabezpieczonych u góry zszywkami. Odetnij dolny róg, aby umożliwić odpowiedni drenaż.Kiedy sadzisz swój ekologiczny ogród, noś pas na narzędzia stolarskie wokół talii i wypełnij wszystkie kieszenie rękawiczkami i narzędziami ogrodniczymi. Dzięki temu Twoje narzędzia będą nie tylko uporządkowane i poręczne w użyciu, ale także zminimalizują podróże tam i z powrotem do szopy w celu odzyskania narzędzi, o których zapomniałeś nosić przy sobie.Planując swój ekologiczny ogród, pamiętaj, że niektóre rośliny, zwłaszcza zielone liściaste, takie jak sałata i szpinak, dojrzeją na długo przed końcem sezonu wegetacyjnego. Grządki dla szybko rosnących roślin często dają dwa zbiory w jednym sezonie. Przygotuj więcej szybko rosnących roślin, które zastąpią wczesne zbiory, abyś mógł zmaksymalizować produktywność swojego ogrodu.Ogrodnictwo ekologiczne jest o wiele bardziej złożone, niż się wydaje. Robienie tego z powodzeniem wiąże się z dużą dozą cierpliwości i poświęcenia, ale osiągnięcie produktywnego ogrodu ekologicznego jest naprawdę opłacalnym przedsięwzięciem. Korzystając z porad, których się tutaj nauczyłeś, będziesz na dobrej drodze do zostania profesjonalnym ogrodnictwem ekologicznym.