• niedz.. lip 21st, 2024

Wymiana filtra w butelce Dafi krok po kroku

ByRedakcja

cze 30, 2022

Chociaż o dobre nawodnienie należy dbać przez cały rok, to latem sięgamy po wodę zdecydowanie częściej i pijemy ją znacznie chętniej. Aby nie zaprzątać sobie głowy kupowaniem kilku butelek wody mineralnej dziennie oraz w trosce o środowisko, warto wyposażyć się w butelkę filtrującą Dafi. Korzystanie z niej jest naprawdę wygodne, ponieważ smaczną wodę możemy uzyskać z jej pomocą właściwie z każdego kranu – w domu, w szkole, w pracy czy na siłowni. Wystarczy tylko regularnie wymieniać w niej filtr. Jak należy to robić?

Zalety korzystania z butelki filtrującej Dafi

Butelka filtrująca to świetna inwestycja dla każdego, kto dba o prawidłowe nawodnienie organizmu. Jeden filtr zamontowany w takiej butelce pozwala oczyścić około 150 litrów wody (300 butelek wody mineralnej o pojemności 0,5 l), pokrywając tym samym miesięczne zapotrzebowanie organizmu na płyny. Węgiel z łupin orzecha kokosowego usuwa z wody kranowej zapach chloru i nadaje jej lepszy smak. Nie wpływa jednak na zawartość naturalnie występujących w niej minerałów, takich jak magnez czy wapń. Z jednej butelki Dafi można korzystać przez nieograniczony czas, przestrzegając obowiązku regularnej wymiany filtra. Jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska (nie wyrzucamy setek butelek plastikowych rocznie) i dla portfela, ponieważ zakup butelki z filtrami szybko się zwraca. Nie zapominajmy również o wygodzie – z butelką Dafi smaczna i czysta woda jest zawsze pod ręką, nie musimy biegać po nią do sklepu i dźwigać ciężkich butelek. Butelki są dostępne w trzech wariantach do wyboru – 300, 500 i 700 ml.

Jak powinna wyglądać wymiana filtra w butelce Dafi – instrukcja krok po kroku

Filtr w butelce Dafi należy wymieniać co miesiąc, a dokładnie po przefiltrowaniu 150 litrów wody. O konieczności wymiany przypomina użytkownikowi intuicyjna aplikacja. Wymiana filtra to też świetna okazja, aby dokładnie umyć całą butelkę. Oto, jak powinna wyglądać taka procedura:

  1. Rozkręcamy butelkę i myjemy każdy jej element w wodzie (o temperaturze maksymalnie 50 stopni Celsjusza) z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Nie wyparzamy butelki ani nie myjemy jej w zmywarce.
  2. Nowy filtr wyparzamy w czystym naczyniu przez około minutę lub pomijamy ten krok i płuczemy filtr pod bieżącą zimną woda.
  3. Napełniamy umytą butelkę do około 2/3 objętości. Umieszczamy filtr na swoim miejscu. Zakręcamy i mocno wstrząsamy butelką kilka razy (woda może przybrać szarawy kolor za sprawą uwolnionych drobinek węgla z filtra).
  4. Odkręcamy ustnik, wylewamy wodę i płuczemy butelkę.
  5. Ponownie napełniamy butelkę zimną wodą i wkładamy filtr. Tym razem wodę wyciskamy z butelki przez ustnik. 
  6. Kolejny raz płuczemy butelkę i powtarzamy poprzedni krok.
  7. Opłukujemy butelkę po raz ostatni, napełniamy i cieszymy się smaczną wodą.

Warto pamiętać, że nie musimy kupować nowej butelki z zapasem filtrów za każdym razem, kiedy zostaną one zużyte. Mamy możliwość dokupienia zestawów samych filtrów z ustnikiem w wielu kolorach do wyboru. Dzięki temu chronimy środowisko i możemy zmieniać design butelki Dafi zależnie od swojego nastroju. Szczegółowe wideo z instrukcją znajduje się tu: youtube.com/dafi