• sob.. maj 18th, 2024

Zrób podwórko swoich marzeń dzięki tym wskazówkom dotyczącym krajobrazu

ByRedakcja

kwi 23, 2021

Architektura krajobrazu to forma sztuki, która wymaga odpowiedniej równowagi planowania i techniki, aby dobrze sobie radzić.

Twoje płótno to podwórko wokół domu. Gdy nauczysz się podstawowych technik, powinieneś być w stanie zrobić prawie wszystko, co chcesz na swoim podwórku. Czytaj dalej, aby uzyskać podstawowe wskazówki dotyczące krajobrazu.Stwórz wielosezonowy ogród, aby w pełni wykorzystać swoje przedsięwzięcia związane z architekturą krajobrazu. Szukaj roślin i krzewów, które kwitną w różnych porach roku. Wiecznie zielone drzewa i egzotyczne gatunki drzew o godnym uwagi ulistnieniu mogą również pomóc w zachowaniu atrakcyjności krajobrazu przez cały rok.Posadź rośliny towarzyszące w swoim ogrodzie. Rośliny te w naturalny sposób współpracują ze sobą, pomagając sobie nawzajem w odpieraniu szkodników i chorób. Może to pomóc w utrzymaniu zdrowszego ogrodu bez użycia pestycydów. Wiele informacji o roślinach towarzyszących można znaleźć za pomocą szybkiego wyszukiwania w Internecie.Zwracając uwagę na cenę, upewnij się, że równie dokładnie bierzesz pod uwagę jakość. Nie chcesz płacić najwyższej ceny za swoje materiały i rośliny. Należy jednak pamiętać, że przy niższych cenach czasem idzie niższa jakość i wybór. Skróć rogi tam, gdzie jest to konieczne, aby zrównoważyć inne zakupy, które mogą być również konieczne.Jeśli używasz kwiatów w swoich planach krajobrazu, powinieneś używać zarówno bylin, jak i jednorocznych. Byliny są dostępne w wielu pięknych opcjach, ale rośliny jednoroczne zapewniają, że masz kolor przez cały rok. Jeśli mieszkasz w klimacie zimowym, możesz nawet włączyć piękne krzewy i kwiaty, które kwitną w tym sezonie.Jeśli robisz duży projekt architektury krajobrazu, pomyśl o rozmowie z architektem krajobrazu, który może dać ci świeże spojrzenie na twój pomysł i projekt. Udzielą Ci wskazówek i trików, które są nieocenione, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i skrócić czas trwania projektu. Zwykle kosztują około 75 USD, więc warto w przyszłości uniknąć kosztownych błędów.Podczas koszenia trawnika dobrze jest zostawiać ścinki szkła, które opadną. Zrób podwórko swoich marzeń dzięki tym wskazówkom dotyczącym krajobrazu

Pomaga to Twojemu trawnikowi uzyskać dobre składniki odżywcze.

Rozłożona trawa zmniejsza ilość nawozu, którego będziesz potrzebować na trawniku.Stwórz plan zagospodarowania terenu, który podkreśli piękno Twojego domu przez cały rok. Dobrym pomysłem jest wybór roślin, które mają różne pory kwitnienia, a także zimozielonych, aby na podwórku zawsze było coś kwitnącego lub zielonego, nawet w miesiącach zimowych. Twoje całoroczne myślenie będzie ułatwione dzięki badaniu różnych roślin.Ważne jest, aby wiedzieć, jakie elementy projektowania krajobrazu są dla Ciebie „must have”, a bez których możesz żyć. Pomijanie przedmiotów, które uważasz za niezbędne, może prowadzić do wyników tak nieatrakcyjnych, że nie możesz z nimi żyć, co powoduje, że wydajesz dodatkowe pieniądze, aby naprawić swój błąd.Pamiętaj, że niektóre działania związane z kształtowaniem krajobrazu mogą mieć negatywny wpływ na twoją ziemię i dom. Jeśli nie dbasz o wielkość i rozmieszczenie dużych krzewów lub drzew, ich systemy korzeniowe mogą wpłynąć na instalację wodno-kanalizacyjną domu lub pęknąć podjazd. Ich rozmiar może zasłaniać widok podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z Twojej posesji. Pomyśl o tym dokładnie przed rozpoczęciem krajobrazu.Wykorzystaj ściany i ogrodzenia w swoim projekcie. Wybierz ładne ogrodzenie, które będzie pasować do Twojego projektu i pomaluj je harmonijnym kolorem. Możesz użyć ścian do zawieszenia roślin, a nawet do namalowania scen swojego dzieła. Twój projekt będzie wyglądał na bardziej wykończony, jeśli użyjesz ścian i ogrodzeń.Wskazówki, które właśnie przeczytałeś, powinny pomóc w zaprojektowaniu pierwszego krajobrazu. Zacznij planować, co chcesz zrobić ze swoim podwórkiem, a następnie idź tam i zrób to. Zawsze można dowiedzieć się więcej o kształtowaniu krajobrazu, ale najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest eksperymentowanie, a nie ma lepszego czasu niż teraz.