• niedz.. gru 3rd, 2023

Dlaczego warto korzystać z pomocy komorników?

ByRedakcja

sie 7, 2023

Aktualnie na terenie naszego kraju działalność prowadzi wiele kancelarii komorniczych.

Są one prowadzone przez specjalistów z branży prawnej, którzy zajmują się realizacją różnych postanowień sądów. Niektóre dotyczą egzekwowania należności, eksmisji i innych istotnych procesów. Okazuje się, że w porównaniu z usługami firm windykacyjnych oraz samodzielnym dochodzeniem swoich praw, wsparcie komorników charakteryzuje się dość wysoką skutecznością. Dobrze jest dowiedzieć się dlaczego ta skuteczność działania utrzymuje się na wysokim poziomie.

Dlaczego warto korzystać z pomocy komorników?

Komornicy i ich najważniejsze cechy

Przede wszystkim komornicy sądowi potrafią dużo skuteczniej egzekwować różne należności od dłużników. Sam fakt kontaktu ze strony kancelarii komorniczej potrafi być dla dłużnika czymś nieprzyjemnym oraz stanowi dla niego motywację do samodzielnej spłaty przynajmniej części, a docelowo całości zadłużenia. Nic więc dziwnego, że wielu wierzycieli nie zwleka tylko w jak najszybszym możliwym czasie decyduje się na skierowanie sprawy do sądu w celu uzyskania tytułu wykonawczego uprawniającego komornika do działania.

Warto dodać, że komornik sądowy jest urzędnikiem państwowym. Posiada on większe uprawnienia niż sam wierzyciel czy też prywatne firmy windykacyjne. W razie konieczności może on wejść w asyście policji do dłużnika w celu zajęcia konkretnych składników majątku. Jeśli dłużnik będzie unikał kontaktu i nie zechce otworzyć drzwi, wówczas można nawet skorzystać z pomocy ślusarza. Działanie przymusowe przekłada się oczywiście na większą skuteczność odzyskiwania pieniędzy wierzycieli.

Oczywiście ważnym atutem jest również bezproblemowe poszukiwanie kancelarii komorniczych właściwych dla danego regionu. Informacje o takich placówkach można znaleźć w lokalnych sądach. Ponadto pod hasłami, takimi jak na przykład komornik warszawa Praga, można znaleźć oficjalne strony kancelarii komorniczych, na których znajdują się szczegółowe informacje dotyczące prowadzonej działalności i oferowanych form wsparcia dla wierzycieli, którzy szukają skutecznej metody odzyskania swoich pieniędzy.