• śr.. cze 7th, 2023

Dlaczego warto zorganizować imprezę firmową w plenerze?

ByRedakcja

lip 4, 2022

Będąc odpowiedzialnym za zorganizowanie imprezy firmowej zastanawiamy się jak ma ona przebiegać oraz gdzie ma się dokładnie odbyć. Jedni decydują się wynająć jakąś salę na takie wydarzenie, a drudzy postanawiają przygotować imprezę w plenerze, gdzie można korzystać z licznych atrakcji bliżej natury. W tej chwili jest mnóstwo ośrodków, gdzie tego typu imprezę można zorganizować tylko trzeba się dokładnie zdecydować, co chcemy, aby nasi zaproszeni goście podczas niej robili. Sporym plusem takiego spędzania czasu jest to, że można odpocząć od pracy przy biurku, którą goście imprezy wykonują w czasie swojego tygodnia pracy.

Podczas imprezy plenerowej może być zorganizowanych dużo aktywności, które pozwolą się lepiej poznać z innymi uczestnikami imprezy

Ogromnym plusem imprezy organizowanej na świeżym powietrzu jest to, że można przygotować piknik firmowy z różnymi grami, które pozwolą się zintegrować na przykład wszystkim pracownikom firmy. W czasie takich zabaw można nie tylko lepiej współpracowników, ale też poćwiczyć współpracę w zespole. W tej chwili jednak można też zapewnić przybyłym osobom takie aktywności, które w nich wywołają trochę dreszczyku emocji. Coraz modniejsze jest w czasie takich wydarzeń korzystanie z parku linowego, czy jazdy na quadach. Więcej osób w ostatnich latach na imprezy firmowe wynajmuje ściankę wspinaczką lub strzelnicę wiatrówkową albo łukową. W momencie, gdy chcemy, aby atrakcja spowodowała, że goście mieliby ze sobą rywalizować to można skorzystać z minigolfa lub jakiegoś boiska do gry w sporty drużynowe takie jak siatkówka, koszykówka, czy piłka nożna. Niektórzy organizatorzy decydują się wynająć polany i teren zalesiony, gdzie można grać w wiele gier terenowych, które są idealne na taki rodzaj spotkań. W tej chwili jest ogromny wybór atrakcji, które można wykonywać podczas spotkań firmowych. Przed ich wyborem trzeba się zastanowić jakie z nich pracownikom sprawią najwięcej radości i pozwolą się odprężyć, ale też poznać innych ludzi, z którymi współpracują.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy miejsce na imprezę firmową w plenerze?

Wiadomo, że w czasie takich imprez bardzo ważne jest, aby zaproszeni goście przez organizatorów mieli co zjeść. Bardzo ważne jest też to, aby było odpowiednie miejsce przygotowane do jedzenia. Takim dobrym rozwiązaniem na tego typu imprezy są chaty grillowe, które są zadaszone, dzięki temu niestraszne są nawet złe warunki atmosferyczne w czasie odbywania się wydarzenia. W tego typu obiektach może się nawet zmieścić 700 osób, dlatego naprawdę może tam się bawić bardzo duża grupa ludzi. Większość takich imprez odbywa się daleko od miejsca prac i zamieszkania pracowników, dlatego ważne, aby na danym obiekcie, na którego się decydujemy była duża liczba pokoi, w których mogą zamieszkać przybyli na tą imprezę ludzie. Tak samo jest kluczowy duży parking, aby każdy mógł swobodnie zaparkować swój samochód i nie musiał się o niego martwić lub szukać jakiegoś bezpiecznego miejsca dla niego. Bardzo często w tego typu miejscach są duże parkingi hotelowe, ale też te, które są przeznaczone dla gości, którzy przyjechali na imprezę firmową. Kluczowym aspektem, gdy taka impreza odbywa się na dworze jest to, aby były tam dostępne toalety. Najczęściej stosowane są toalety ceramiczne, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia nie będą musieli biec do hotelu, aby załatwić swoje potrzeby higieniczne. Należy dokładnie przemyśleć wybór takiej lokalizacji, ponieważ taka forma integracji ma poprawić działanie firmy, dzięki lepszemu poznaniu się pracowników, ale też w czasie takiego wyjazdu można poćwiczyć umiejętności miękkie.