• sob.. lut 4th, 2023

Zarządzanie cukrzycą: wszystko, co musisz wiedzieć

ByRedakcja

maj 26, 2020

Zrozumienie cukrzycy może być trudne, nawet dla osób, które cierpiały na nią przez całe życie.

Znalezienie odpowiednich zasobów, aby zdobyć wiedzę na ten temat, może być jeszcze trudniejsze. Z drugiej strony masz szczęście. Za chwilę przeczytasz artykuł, który pomoże Ci zrozumieć, na czym polega cukrzyca.Sprawdzanie międzynarodowych potraw to doskonały sposób na znalezienie nowych przepisów, które sprawią Ci przyjemność, nawet jeśli są dobre dla Ciebie i Twojej cukrzycy. Gorąco polecam spróbowanie Tabouleh, bliskowschodniego dania przyrządzanego z ziół, cebuli, soku z cytryny i kaszy bulgur. Bardzo dobrze miesza się z hummusem i podaje na picie!Jeśli po zdiagnozowaniu cukrzycy typu II masz problem z motywacją do ćwiczeń, wejdź do gry! Sporty wyczynowe są nie tylko zabawne, ale masz innych ludzi, którzy polegają na tobie, aby pokazać, że jest wystarczająco dużo graczy do gry. Gdy oddychasz na karku, przekonasz się, że jesteś na czas!Jeśli masz cukrzycę, twoje dzieci są bardziej podatne na tę chorobę. Upewnij się, że wszelkie wprowadzane przez Ciebie zmiany w diecie odzwierciedlają nawyki żywieniowe Twoich dzieci i że uwzględniasz je w wykonywanych ćwiczeniach. Fajniej jest dokonywać zmian w swoim życiu, jeśli każdy ma jakiś wkład.Jeśli masz cukrzycę, noś luźne skarpetki i pończochy. Dostępne są specjalne skarpety dla diabetyków, które mają więcej rozciągliwości wokół kostek i nóg, aby zapewnić lepszy komfort i krążenie, a także pomóc utrzymać zdrowsze stopy i nogi. Dobre krążenie jest niezbędne dla nóg i stóp diabetyków.Dla diabetyków ważne jest nauczenie się zdrowej diety i kontrolowania wielkości porcji. Spożywanie zbyt dużych porcji to pewny sposób na przybranie na wadze. Zarządzanie cukrzycą: wszystko, co musisz wiedzieć

Spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów, nawet tych, które są dla Ciebie dobre, spowoduje przyrost masy ciała i problemy z poziomem cukru we krwi.

Używaj mniejszych talerzy, odkładaj sztućce między kęsami i jedz wolniej.Nie opuszczaj posiłków, zwłaszcza śniadania. Jeśli między posiłkami upłynie zbyt dużo czasu lub całkowicie pominiesz posiłek, ryzykujesz, że poziom glukozy we krwi spadnie zbyt nisko. Diabetycy, którzy jedzą śniadanie, obiad i kolację bez pomijania posiłków, znacznie częściej mają normalne odczyty stężenia glukozy.Zmniejsz lub przestań pić napoje zawierające kofeinę, aby naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi. Picie kofeiny, takiej jak kawa lub herbata, uwalnia hormon adrenalinę, o którym wiadomo, że podnosi poziom glukozy we krwi. Ogranicz ilość napojów kofeinowych do mniej niż czterech filiżanek dziennie, aby obniżyć poziom cukru we krwi.Pomiń sosy i idź po przyprawy, aby schudnąć i utrzymać cukrzycę pod kontrolą. Przyprawy dodają mnóstwo smaku do każdego jedzenia bez dodawania cukru, węglowodanów lub tłuszczu, więc korzystaj z nich podczas gotowania. Nawet sałatkę można zamrozić prostym octem, olejem i garścią rozmarynu i oregano!Pomyśl o tym, co pijesz. Diabetycy muszą uważać na wszystko, co spożywają, więc nie zapomnij monitorować danych żywieniowych i składników napojów, które piją. Na przykład sok jest bardzo bogaty w cukier, więc należy go pić z umiarem. Mleko może być bogate w tłuszcz, więc trzymaj się odtłuszczonego.Jak stwierdzono na początku artykułu, cukrzyca jest stanem trudnym do zrozumienia dla ludzi, także tych, którzy ją mają. Czytając powyższy artykuł, jesteś na dobrej drodze do zdobycia wiedzy na temat cukrzycy. Skorzystaj z porad podanych w powyższym artykule, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z cukrzycą.