• niedz.. cze 23rd, 2024

Uprawa konopi w podłoży wodnym

ByRedakcja

paź 15, 2021

Uprawa marihuany w domu posiedzę wiele zalet, dzięki temu uzyskujemy lepsze wyniki, dzięki zastosowaniu specjalnych namiotów w których możemy stworzyć optymalne warunki roślinie.

Oczywiście w tym przypadku będzie to oświetlenie, dodatkowo także różnego rodzaju akcesoria związane z wentylacją. Naturalnie możemy obrać dwie drogi jeżeli chodzi o podłoże, może być to standardowo gleba w donicy lub też uprawa hydroponiczna, w tym przypadku korzenie rośliny zanurzone są w wodzie do której dostarczamy różnego rodzaju składniki odżywcze.

Uprawa konopi w podłoży wodnym

Wydajna hodowla hydroponiczna marihuany

W tym przypadku musimy oczywiście pamiętać aby stworzyć odpowiednie podłoże dla systemu korzennego, może być to piasek, żwir, granulki, wełna mineralna czy też podkład kokosowy. Oczywiście wykorzystanie gatunków które najlepiej reagują na hodowle wodną pozwoli na uzyskanie szybkiego kwitnienia, oczywiście nie możemy zapominać o tym iż woda powinna posiadać wszystkie niezbędne składniki mineralne. Dlatego też powinniśmy nabyć specjalistyczne nawozy które zadbają o całościowy wzrost rośliny jak również nawozy które są dedykowane do fazy kwitnienia.

Naturalnie bardzo ważne jest odpowiednie ukorzenienie rośliny, dlatego też warto zwrócić uwagę aby wybrać podłoże właściwe które będzie pozwalało także na dostarczanie korzeniom tlenu. Może być to oczywiście tradycyjna wełna mineralna która pozwala korzeniom łatwo rozrastać się, pamiętajmy iż duży układ korzenny będzie miał pozytywny wpływ na wzrost całej rośliny. Należy zadbać o odpowiednie pH, w przypadku wełny mineralnej powinno wynosić ono 6,0. Innym pomysłem może być pellet gliniany jest to podłoże ciężkiej które pozwoli na wzmocnienie donicy, będzie to istotne zwłaszcza przy wysokich roślinach które posiadają grubsze łodygi. Możemy zastosować także specjalne włókno kokosowe które pozwala na właściwe dotlenianie ale zatrzymuje więcej wilgoci niż mineralna.

Naturalnie woda powinna pozostawać w ruchu, dlatego też często w przypadku tego rodzaju hodowli naczynia są połączone, woda cyrkuluje z dużego zbiornika. Dzięki temu będziemy mogli zoptymalizować hodowle, jest to dość ekonomiczny i łatwy w obsłudze sposób dzięki czemu hodowla hydroponiczna marihuany jest bardzo wydajna.. Oczywiście będziemy w tym przypadku potrzebowali węży, mogą być to przykładowo węże ogrodowe, możemy także wykorzystać rury PVC, dodatkowo także konieczna będzie odpowiednia pompa wodna.